Wypożyczalnia aut - lotnisko Pyrzowice
wynajemsamochodow24.com

Wynajem samochodów

Wypożyczalnia samochodów Częstochowa

telefon 66 88 11 660

Jakie auto wynająć na dłuższą trasę?

Nie wszyscy na co dzień poruszają się dużymi, przestronnymi samochodami. Do codziennego poruszania po mieście nie są one potrzebne. Jednak priorytety zmieniają się, kiedy planujemy dłuższą trasę i wyjazd np. na wakacje. Nie oznacza to, że w związku z tym musisz planować zakup nowego samochodu. Możesz wypożyczyć.

Wypożycz auto na dłuższy wyjazd

Planujesz wakacje, jednak Twoje auto nie pasuje do zaplanowanej trasy? Jest za stare, awaryjne lub po prostu za małe, aby pomieścić całą rodzinę i bagaże? Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie jest więc wypożyczenie samochodu, który sprawdzi się w trasie.

Możliwość wypożyczenia busa czy większego vana to także świetna alternatywa dla osób, które chcą podróżować razem. Wspólny wyjazd ze znajomymi, jednym wypożyczonym autem może okazać się tańszą opcją niż tankowanie kilku mniejszych aut. Z pewnością będzie także przyjemniejszym i bezpieczniejszym wyborem. Wspólna podróż to możliwość rozmów i kilku dodatkowych kierowców, którzy mogą zmieniać się na dłuższej trasie.

Jakie auto wypożyczyć na dłuższą trasę?

Poszukując auta na dłuższy wyjazd musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na wygodę pasażerów. Spędzicie sporo czasu we wnętrzu pojazdu, więc auto musi po prostu być przestronne i wygodne. Podczas letnich wyjazdów z pewnością przyda się klimatyzacja, która zapewni odpowiedni komfort. Podróżując do innego miasta czy nawet kraju z pewnością będziecie poruszać się po autostradzie. Wygodnie więc będzie postawić na tempomat. Warto zwrócić także uwagę na dodatkowe wyposażenie samochodu takie jak np. Nawigacja czy komputer pokładowy. Jeśli planujecie nocny przejazd to warto sprawdzić także jakość świateł i zadbać o odpowiednie systemy bezpieczeństwa.

Auto, które będzie bezpieczne na trasie, to takie, które ma większy silnik. Pomimo tego, że będzie ono nieco więcej paliło, to pozwala na dynamiczną jazdę. W przypadku długich tras to niezwykle istotne.

Warto także zadbać o to, aby auto było ciche. Kilkanaście godzin w głośnym szumie może zmęczyć i skutecznie odebrać chęć na wakacje.

Zadbaj o formalności

Nie każda wypożyczalnia pozwala na wynajem samochodów na wyjazdy zagraniczne. Dlatego jeśli planujesz dalsze wakacje, musisz upewnić się, że przekroczenie granicy będzie możliwe. Dopytaj się także o to, czy obowiązują jakieś dodatkowe procedury i czy musisz zgłaszać fakt wyjazdu za granicę do wypożyczalni. W niektórych przypadkach jest to czysta formalność, w innych będzie wiązała się z uiszczeniem dodatkowej opłaty związanej z przekroczeniem granic Polski.