Wypożyczalnia aut - lotnisko Pyrzowice
wynajemsamochodow24.com

Wynajem samochodów

Wypożyczalnia samochodów Częstochowa

telefon 66 88 11 660

Czy opłaca się wynająć samochód?

Posiadanie własnego samochodu nie zawsze jest możliwe lub po prostu niepotrzebne. Auto to nie tylko koszty benzyny, ale też i miejsca postojowego, ubezpieczenia i naprawy. Jednak od czasu do czasu każdy z nas potrzebuje samochodu by przewieźć niezbędne rzeczy czy po prostu pojechać na wymarzoną wycieczkę – w takiej sytuacji warto rozważyć wynajem samochodu.

Koszty posiadania własnego auta są naprawdę dość wysokie. Przeważnie liczymy koszty benzyny oraz zakup samochodu – zapominamy o naprawach, ale też i o niezbędnym ubezpieczeniu, bez którego wyjazd na drogę jest praktycznie niemożliwy. A jak z wynajęciem samochodu – czy jest opłacalny?

Kiedy warto wynająć samochód?

Zdarza się, że auta potrzebujemy z różnych przyczyn – może to być przewóz rzeczy z wynajmowanego mieszkania do nowego, większe zakupy budowlane, czy po prostu mamy ochotę na długą wycieczkę krajoznawczą. Gdy potrzeba posiadania samochodu jest okazjonalna, dużo lepszym rozwiązaniem niż jego zakup jest wypożyczenie – unikniemy w ten sposób kosztów napraw, przeglądów czy obowiązkowych ubezpieczeń.

W przypadku wynajęcia samochodu możemy też dopasować go do swoich indywidualnych potrzeb – inne auta będziemy potrzebować bowiem na rodzinną wycieczkę, a inne do przewiezienia sporych gabarytów.

Jaki jest koszt wynajęcia auta?

Koszty wynajęcia auta są różne – zależą nie tylko od firmy, ale też od marki samochodu, czasu na jaki go wypożyczamy czy jego gabarytów. W innej cenie dostępne są samochody dostawcze – bardzo często są również wypożyczane na godziny, co pozwoli nam na wynajem ich w konkretnej sytuacji.

Samochody osobowe warto wypożyczyć natomiast w sytuacji gdy potrzebujemy szybko przemieścić się z punktu A do punktu B, lub na dłuższy wakacyjny wyjazd.

Im dłużej potrzebujemy wynajętego samochodu, tym oczywiście cena za jego wynajem jest niższa – warto pamiętać, że wypożyczenie powyżej 7 dni najczęściej ustalane jest indywidualnie, dzięki czemu cena za samochód na wakacje może być znacznie niższa od zakładanej.

Oczywiście, podczas wynajęcia samochodu należy wnieść opłatę w postaci kaucji – to zabezpieczenie dla firmy wynajmującej auta.

Wynajmować czy kupować?

Każdy kierowca musi sam podjąć decyzję, czy woli samochód kupić, czy wynająć. Warto jednak wziąć pod uwagę to, jak często z tego samochodu będziemy korzystać i w jakich sytuacjach jest on niezbędny. Jeśli używasz samochodu okazjonalnie – wynajem pozwoli ci zaoszczędzić przede wszystkim na miejscu postojowym, naprawach oraz przeglądach. To koszty, które w ciągu roku mogą osiągnąć dość zawrotne kwoty!

W przypadku wynajętego auta płacisz tylko za dni, w których z niego korzystasz oraz za paliwo, dzięki czemu sporo oszczędności może znaleźć się w twojej domowej skarbonce.