Wypożyczalnia aut - lotnisko Pyrzowice
wynajemsamochodow24.com

Wynajem samochodów

Wypożyczalnia samochodów Częstochowa

telefon 66 88 11 660

Jak dbać o wypożyczony samochód?

Każdy wie, że wypożyczony samochód, chociaż nie jest Twoją własnością, to jednak powinien wrócić do wypożyczalni aut w nienagannym i niezmienionym stanie technicznym oraz wizualnym. Warto o tym pamiętać, bo chociaż standardowo kwestia serwisowania leży po stronie firmy, to jednak umowa jasno definiuje, jakie są obowiązki po stronie klienta. Oczywiście ich zakres zależy od indywidualnych ustaleń i zasad panujących w wypożyczalni, jednak zazwyczaj obejmuje:

W przypadku najmu długoterminowego, wypożyczalnia może sobie zastrzec chęć obejrzenia pojazdu np. raz w miesiącu, aby ocenić jego stan techniczny. W razie gdyby pojawiły się zastrzeżenia, co do tego, jak najemca dba o pojazd, umowa może zostać rozwiązana ze skutkiem natychmiastowym. Najemca nie dość, że zostanie bez auta, to jeszcze prawdopodobnie będzie obciążony kosztami napraw czy kar umownych.

Dbanie o auto z wypożyczalni

Generalna zasada przy wypożyczaniu czegokolwiek, w tym także samochodów na krótki lub dłuższy czas głosi, że należy dbać o nie, jak o swoje własne rzeczy. Choć większe prace serwisowe, badania i przeglądy techniczne, generalne porządki leżą po stronie wypożyczalni, to i tak wymaga ona od najemcy chociaż minimalnego zaangażowania. Auto jest oddawane do jego dyspozycji w nienagannym stanie i tak samo powinno się prezentować w dniu, gdy wraca do firmy. Aby tak było, oprócz zatankowania i umycia pojazdu, trzeba też jeździć ostrożnie – zawsze zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Nie należy poruszać się po drogach, które są w bardzo złym stanie technicznym, rozwijać nadmiernych prędkości. Trzeba pilnować kluczyków. Zarówno zgubienie ich, jak i innych elementów wyposażenia samochodu skutkuje obciążeniem najemcy dodatkowymi kosztami.

Nie oznacza to, że musisz być sparaliżowany strachem. Zazwyczaj uszkodzenia auta, do których doszło w wypadku lub kolizji, zwłaszcza nie z Twojej winy, są naprawiane z wypłaconego odszkodowania i nie obciążają wynajmującego. Wyjątkiem może być rażące niedbalstwo z jego strony.