Wypożyczalnia aut - lotnisko Pyrzowice
wynajemsamochodow24.com

Wynajem samochodów

Wypożyczalnia samochodów Częstochowa

telefon 66 88 11 660

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie samochodu?

Wynajem auta wydaje się prosty – wystarczy odwiedzić wypożyczalnię, podpisać umowę oraz cieszysz się nielimitowaną wycieczką w nieznane. Tymczasem istnieje kilka punktów, na które powinien zwrócić uwagę wynajmujący by nie tylko nie czuć się poszkodowanym, ale przede wszystkim by uniknąć dodatkowych kosztów.

Podczas wynajęcia auta podpisujemy umowę – jest ona zabezpieczeniem zarówno dla osoby wynajmującej, jak i dla wynajmującego. Na jej podstawie rozwiązywane są wszystkie spory, w tym także te z ubezpieczycielem, jeśli podczas wypożyczenia dojdzie do kolizji. Nawet, jeśli wymienionych przez nas punktów nie ma w umowie, warto poprosić o ich dopisanie, aby hasło „szerokiej drogi” było naprawdę szczerym i miłym pozdrowieniem!

6 punktów na które musisz zwrócić uwagę podczas wynajmu samochodu!

Wynajęcie samochodu jest naprawdę bardzo proste! Zanim jednak zdecydujesz się pojechać do punktu wypożyczenia aut, upewnij się, że kwalifikujesz się jako kierowca. Większość wypożyczalni wynajmuje swoje samochody osobom, które ukończyły 21 rok życia i posiadają prawo jazdy powyżej dwóch lat. Ten wymóg związany jest ze statystykami i bezpieczeństwem, bowiem najwięcej wypadków i kolizji na drogach powodowana jest przez młodych i niedoświadczonych kierowców.

Granica wieku i doświadczenie, to jednak nie jedyne rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę! Przede wszystkim skup się na umowie, w której powinny być jasno określone punkty dotyczące:

Limit kilometrów oraz liczba kierowców

Wypożyczając auto skupiamy się przede wszystkim na cenie za dobę, tymczasem warto też przeczytać w umowie, jaki jest limit kilometrów – większość firm oferujących wynajem aut określa to w umowie. Oznacza to, że po przejechaniu konkretnej liczby kilometrów wynajmujący jest zobowiązany do zapłaty dodatkowej kwoty, którą liczy się od każdego dodatkowego kilometra. Jest to opłata wynikająca ze zużycia auta. Jeśli informacji nie ma w umowie, najlepiej jest dopytać wynajmującego o te kwestie, aby uniknąć niespodzianki podczas zwrotu auta.

Drugim limitem jest limit… kierowców! Bardzo często zdarza się, że wynajmujący pojazd pożycza auto drugiemu członkowi rodziny lub koledze – w przypadku kolizji wynajmujący może być wtedy obciążony dodatkowymi kosztami. Warto zatem ustalić limit kierowców podczas wynajęcia auta, a jeśli chcemy aby drugi pasażer również miał prawo do prowadzenia wynajętego pojazdu, wpiszmy go w umowę aby uniknąć nieprzyjemności.

Stan auta oraz poziom paliwa w baku

Podczas wynajęcia auta bardzo ważne jest udokumentowanie stanu auta – ta dokumentacja będzie właśnie podstawą do ewentualnego odszkodowania ze strony wynajmującego auto. Przed podpisaniem umowy możesz zrobić dokładne zdjęcia samochodu – zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Jeśli zobaczysz zarysowania, plamy czy przetarcia, koniecznie zrób zdjęcia i zażądaj adnotacji w umowie. Pamiętaj by dodać tu również elementy po krótkiej jeździe próbnej, które mogą wyjść w trakcie jazdy, jak na przykład trudna zmiana biegów.

Wypożyczając auto odjeżdżasz z pełnym bakiem i z takim też oczywiście powinieneś wrócić. Możesz oczywiście zwrócić samochód na resztce paliwa, ale w takim wypadku spodziewaj się dodatkowej opłaty, która może być nieco wyższa niż cena za litr na stacji benzynowej. Warto zatem przed oddaniem samochodu po prostu zatankować go do pełna.

Wypożyczenie samochodu jest bardzo proste – pamiętaj jednak, by zwrócić uwagę na kilka elementów dzięki którym jazda będzie przyjemna, a droga szeroka i bezpieczna, a ty nie staniesz się ofiarą oszustwa. Wybieraj sprawdzone punkty, które cieszą się dobrymi opiniami innych kierowców.